Dějiny Tanečního klubu TK Chvaletice

Náš klub vznikl 6.2.1982. Nesl název ATK SK ROH PŘELOUČ a jeho zakladateli byli Petr Beneš a Dana Pavelková. Na počátku měl 7 tanečních párů, které trénovaly Po a Čt v KVT Přelouč. Roku 1983 se klub přestěhoval do Občanské záložny Přelouč, kde působil až do srpna 1997. Již v zakládajícím roce se taneční páry v kategorii E probojovaly do celostátního kola. ATK se pravidelně od roku 1983 zúčastňoval okresních a krajských kol v předtančeních.

V roce 1992 se poprvé zúčastnil Mezinárodního festivalu tance v Ústí nad Labem, kde se se svojí formací LAT MIX umístil v semifinále (7-8 místo/18 formací) - 6 formací bylo ve finále. Zde se i poprvé představil v mezinárodní soutěži v latinských formací (1. kolo).

V roce 1994 - 1. mistrovství plesových formací Chrudim - kde obsadil 5. místo ve finále s valčíkem nazvaným "Valčík s Abbou".

V září 1997 taneční klub mění sídlo a společně s tím i název na TK Chvaletice. V listopadu 1997 se stává občanským sdružením, v jeho vedení jsou Dana Pavelková, Petr Beneš a Marta Pšeničková.

Od roku 1997 se TK pravidelně zúčastňuje MČR v Ústí nad Labem ve standardních formacích. V roce 2001 poprvé TK stane na 3.místě MČR s formací "MODRÝ SEN". V roce 2005 s formací "Mozaika" získáváme na MČR 2.místo.
V roce 2011 na MČR formací v Ústí nad Labem se stáváme MISTRY ČR, hned další rok tento titul obhajujeme. V roce 2018 jsme po dvaadvacáté na MČR a opět získáváme již pátý titul mistrů ČR.

V roce 2019 nás reprezentuje již jenom formace Seniorů, která se na MČR v Ústí nad Labem stává druhým vicemistrem ČR.

V roce 2022 se formace Seniorů na Plesových formacích v SUT Chrudim stává mistrem ČR.

Pro zájemce o sportovní tanec

7.3.2013 18:01

TK Chvaletice přijímá nové zájemce o sportovní tanec ve všech věkových kategoriích ( 6 - 20let), informace u vedoucí klubu. Přijímáme také zájemce do formace - vytančené tanečníky a tanečnice všech tříd. Máte zájem i o seniorské tancování - sólo, formace, pak neváhejte a kontaktujte nás.